KONTAKT

Peter Tabačík
Vyšná Korňa 110
02321 Korňa
tel: 0902600775
info@efajci.sk

NOVINKY

arr324.1. 2017   Naskladňili sme nové liquidy značky Liqua, Dekang,Joyetech, nové modely e-cigariet, a...

NAJPREDÁVANEJŠÍO e-cigaretách / Základné pojmy

 

Z čoho sa e-cigareta skladá a ako funguje?

Atomizer - Je srdcom elektronickej cigarety
Je to zariadenie, pomocou ktorého sa kvapalina z náplne mení na paru a tú potom e-fajčiar vdychuje. Životnosť atomizéru je cca 1 mesiac a závisí od frekvencie používania, správnom používaní a údržbe. Po určitej dobe už atomizer neprodukuje uspokojivé množstvo dymu. Predĺžiť jeho životnosť môžete jeho vyčistením vodou alebo liehom. Potom atomizer necháte vysušiť, pokvapkáte špirálu e-Liquidom a opäť rozfajčíte. Ak ani po vyčistení nie je produkcia dymu uspokojivá, vymeňte atomizer za nový. Praxou pri používaní a údržbe sa životnosť atomizeru zvyšuje.

 

Atomizer Short - anglický výraz znázorňujúci sa ako upozornenie a ochrana na displeji modu, znamená to že atomizér, clearomizér je skratovaný a je potrebné ho vymeniť.

Air-flow control - nastavenie prieduchu vzdu. Niektoré Clearomizéry sú vybavené týmto systémom pre reguláciu prístupu vzduchu. Jedná sa väčšinou o prstenec ktorým otáčate a tým otvárate / zatvárate otvor ktorý privádza vzduch do clearomizéru. Ideálne nastavenie získate len podľa seba ako Vám to bude najviac vyhovovať počas inhalovania.

 

Batéria - Poháňa celú e-cigaretu a privádza do clearomizéru napätie na premenu e-liquidu na paru. V dnešnej dobe sa stretnete už iba s manuálnymi batériami, to znamená že inhalovanie sa spustí až ked stlačíte a držíte tlačidlo. U automatických batérii ste museli vyvínúť inhalovaním podtlak v clearomizéri aby sa spustila batéria. Nájsť môžete celú radu rôznych batérii od základných až po tzv. mody.

 

Báza - jedná sa o jednotlivú zložku alebo komplet pre miešanie, výrobu alebo úpravu e-liquidu.

 

Clearomizer - Inovovaný cartomizer
Clearomizery sú vylepšené cartomizery, ktoré nepoužívajú savý materiál vatu, ale iba sústavu knôtov, pomocou ktorých sa dostáva e-liquid k odparovacej špirále. Rovnako ako cartomizer má výhodu v tom, že každý nový clearomizer, obsahuje nový atomizer. Aktuálne zásobu e-liquidu môžete sledovať vďaka priehľadnému prevedeniu tela clearomizeru. Plnenie sa vykonáva pomocou priloženej ihly a injekčné striekačky, alebo priamym naliatim liquidu z fľaštičky.


 

E-liquid - Pre doplňovanie cartomizeru a cartridgí
E-liquid je kvapalina obsahujúca látky propylenglycolidioctanodidecanoas (PG), alebo Vegetable Glycerín (VG), ktoré slúžia k tvorbe dymu. Tieto látky sa bežne používajú v zdravotníctve a potravinárstve a výrobca nami predávaných e-liquidov vlastní všetky potrebné certifikáty, zaručujúce zdravotnú nezávadnosť látok v e-Liquide.


eGo - Označenie modelu batérie. Taktiež používané v názve e-cigarety pre určenie modelovej rady a v neposlednom rade aj označenie modelu (normy) závitu na dannom zariadení

Grip - označenie výkonnejšej batérie pre e-cigarety. Vo väčšine prípadou s rôznymi funkciami a možnosťami nastavovania výkonu.


NTY0Njg3OG